Dedyk, VPS czy Share hosting? - gdzie hostować swoją aplikację?

Dedyk, VPS czy Share hosting? – gdzie hostować swoją aplikację?Wybór metody hostowania Twojej aplikacji będzie miał wpływ na to, jak duży ruch będziesz w stanie przyjąć oraz jak płynnie będzie działać Twoje rozwiązanie. Niestety, decyzja nie jest łatwa i często ogranicza Cię budżet. W tym filmie staram się przedstawić trzy najpopularniejsze opcje z jakich możesz skorzystać i omawiam ich zalety i wady.

Co wybrać? serwer dedykowany, serwer VPS czy serwer współdzielony?

Nagranie pochodzi z mojego Instagrama – jeśli chcesz zobaczyć takich więcej, to przeglądnij archiwum InstaStories tutaj:

Facebook:

Fanpage:

Mój newsletter (#unknowNews):

Twitter:

Jakich narzędzi i aplikacji używam?

Mój projekt z serwerami VPS

Dodaj ten kanał do obserwowanych aby nie przeoczyć kolejnych filmów.

7 thoughts on “Dedyk, VPS czy Share hosting? – gdzie hostować swoją aplikację?

  1. hej @UW-TEAM.org mógłbyś mi doradzić / polecić tak ze szczerym sercem hostingodawcę z Cloud Hostingiem pod stronę dla klientów tylko z PL >?

  2. Współdzielone hostingi niestety stosują "januszowe" metody uspokajania ruchu. Robiliśmy stronę pewnej konferencji i okazało się, że z niektórych krajów (bynajmniej nie o szemranej reputacji – bo np. zachodnia Europa) nie dało się wejść na nią. Trzeba było przenieść na wirtualkę i tam nie było już problemów.

  3. Czy ktoś mógłby pokazać mi palcem, które rozwiązanie chmurowe (z oferty AWS, Azure, etc) obsłuży mi pik ruchu bez konieczności płacenia za serwer który się nudzi poza pikiem? Z tego co się orientuję np w AWS też trzeba z góry wybrać konkretną instancję i płacić za nią niezależnie od wykorzystania – tak jak zwykły VPS. Wiem, że można uruchamiać automatycznie kolejne instancje ale to nie to samo co po prostu chwilowe zwiększenie wydajności. Może istnieje coś o czym nie wiem?

  4. zarówno VPS-y czy normalny hosting dla kilku stron – to polecam Gdańskie www.Webd.pl – mają uważam najrozsądniejsze ceny za serwery plus support który za każdym razem pomaga w wszystkim. Mam dwie rózne firmy + sklep internetowy – zaczynam przeważnie od niższych pakietów – jeśli coś z transferem jest nie tak to podwyższa za rok na kolejną wyższą opcję. Psucie się czy nie działanie to może raz na rok przez chwilę czy kilka godzin coś się zdarzy że nie działa…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *