27 thoughts on “Nasıl Amazon AWS ile Ücretsiz Windows Linux Server/VPS alınır ve ayarlanır? Türkçe Anlatım

 1. usta kolay gelsin sunucuyu kurdum işlemler okey bağlandım yanlıs bir site acık bırakmam gerekıyor acık bırakıp cıktıgım zaman 5 10 dakka ıcınde kendılıgınden oturum kapanıyor sıteden cıkıyor tekrar baglandıgımda oturum başlatılıp hemen sıte devam edıyor oturumun kapanmaması ıcın ne yapabılırız

 2. Tek seferde yapamadım birkaç kere denedim bir kaç youtube kanalından da deneyip yapamayınca bırakmıştım iki hafta önce. şimdi amazon aws hesap billing kısmında yüksek ücret görünüyor. Sanal kart ile açıp kartı sıfırlamıştım şimdi kartı da sildim. Bir sorun olur mu yanıtlarsanız sevinirim?

 3. aws educate üzerinden öğrenci mailimi kullanarak hesap açtım ve 30 dolar yazıyordu girişte, acaba daha sonra benden para talep etme durumu olur mu kullanımım sonucunda.
  hiçbir kart bilgimi girmedim sisteme. sizce bir sorun yaşarmıyım ?

 4. ec2 yi ücretsiz kullanamıyorsun ki ! o ücretsiz tamamen REKLAM sadece üye sayısını artırmak için, üye olduktan sonra ne kullanmak istesen aylık ücrete bağlıyo! Ücretsiz bir hizmeti FLAN YOK!

 5. amazon alıcı hesabı ve satıcı hesabını ayırmak için amazon aws yi kullanmak sağlıklı mıdır acaba? sonuçta amazonun veri tabanında yine kaydımız olabilir. dropshipping için bahsediyorum bu dediklerimi

 6. Aynı hesap üzerinden ne kadar sanal pc oluşturabiliyoruz ?Birde oluşturabilirsek aynı anda çalışabiliyor mu ?Bunun için ek ücreti ister mi? Eğer olmuyorsa AWS üzerinden yeni hesap açıp onunla sanal pc oluşturabiliyor muyuz ?Kurabilirsek ilk hesap ile yeni hesabın sanal pc lerini aynı anda çalıştırabilir miyiz ? Teşekkürler

 7. Güzel bir video elinize sağlık. Ayrıca burada AWS EC2 üzerinde bir Django projesi ayağa kaldırmaya değindim faydalı olabilir.
  http://www.cemreacar.com/blog/aws-ec2-django-projesi-kurulumu

 8. +Everything is Online merhaba dediğiniz her şeyi yaptım. şifreyide belirledim uzak masaüstüne tüm her şeyi girdim ama giriş yok. sayfada izleme engelli diyor ne yapmam lazım

 9. Aws büyük ve orta ölçekli işletmeler için çok tehlikeli ve riskli İran ve Çin Huawei şirketinin başına gelenlere bakın. Amerikan başkanı emir verdi Huawei Google servisleri desteğini alamaz oldu. Intel işlemci satmaz oldu, Amerikan şirketlerine İran la iş yapma yasağı geldi. Yarın Amerika Türkiye ye de yaptırım uygulayacam derse ve Amerikan şirketlerine Türkiye ile iş yapmayın derse ne olacak. Aws aniden durursa şirketler ne yapacak.

 10. Hocam merhabalar kolay gelsin.

  Ben daha önce google cloud server kullandım orada kart numarası verip doğrulattıktan sonra 300 dolar gibi bir kredi verip kredi bittiğinde karttan para çekmeden bilgisayarı kapatıyordu.

  Aynı durum amazon içi geçerli midir yoksa amazon bu işlemler için kredi vermeden direkt mi ücret alıp karttan çekiyor ?

  Son olarak amazonda kredi veriliyorsa miktarı nereden görüntülenebilir ?

 11. Merhaba EC2 ücretsiz hesap açtım ve 2016 windows server kurdum sorum şu kendi indirme sitem için upload sitelerine yükleme yapıyordum.
  $0.090 per GB – first 10 TB / month data transfer out beyond the global free tier29.399 GB$2.65
  Böyle bişey çıktı nedir bu ücret mi ödetecek bana ?

 12. Merhaba ben kullanıyorum ücretsiz hesabımı açtım ve sadece upload işlemi yapmak için EC2 windows sunucu açtım. Benim sorum şu acaba bir sınırı var mıdır 720 saat dışında upload sınırı download sınırı gibi ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *